okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Odborná příprava vedoucích kolektivů MH
02.10.2020 - autor: Vladimíra Slováčková

Předposlední víkend v září uspořádala odborná rada mládeže školení pro vedoucích kolektivů mladých hasičů na Tesáku. Vyšlo krásné počasí, a proto  větší  část programu probíhala venku.
Vedoucí se naučili spoustu nových her, kde ukázali svou soutěživost. Ti, kteří byly na školení poprvé zjistili, jak vypadá požární útok CTIF. Všichni uvítali ukázku improvizované tratě a vyzkoušeli si,  že je možné  disciplínu trénovat i bez drahého vybavení. Rozdělením do pětičlenných družstev si vedoucí proběhli  jednotlivá stanoviště závodu požárnické všestrannosti.

Odbroná rada je seznámila i s pravidly nové soutěže „Pohár odborné rady mládeže“, jejíž první ročník je naplánován na jaro 2021. Pravidla soutěže jsou umístěna na stránkách Okresního sdružení SHČMS Kroměříž.

Všechny účastníky školení si získal svým vystoupením psycholog Mgr. et Mgr. Jan Zahradník, odborník na závislosti. Živě jsme diskutovali různé situace, se kterými se vedoucí kolektivu mladých hasičů mohou setkat. Pan magistr ochotně se vším poradil a mezi mnohdy závažnými tématy jsme se i zasmáli.

Cílem školení bylo získání nebo prodloužení osvědčení Vedoucí III nebo II stupně. Ti, co letošní školení absolvovali, osvědčení získali.

Už teď se těšíme na stejně užitečný i zábavný víkend v příštím roce.

Fotogalerie

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému