okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Školení vedoucích kolektivů MH 2021
01.10.2021 - autor: Lenka stojanová

Třetí zářijový víkend připravila Odborná rada mládeže při  Okresním sdružení hasičů  Kroměříž školení vedoucích kolektivů. Tentokrát se čtyřicítka dospělých  sešla na chatě Camilla na Skavsku.  Po ubytování a nezbytných organizačních záležitostech se pustili do nabitého programu.

Úvod již tradičně patřil seznamovacím hrám, ledolamkám, které přispěly k seznámení jednotlivých účastníků a navození příjemné atmosféry. Vedoucí si prakticky vyzkoušeli přípravu a provedení útoku CTIF a závodu požárnického všestrannosti. Při společné diskuzi si připomněli nejdůležitější zásady při práci s dětmi a celým kolektivem. Velmi zajímavá byla přednáška na stále aktuálnější téma Hrozby IT od skvělého lektora pana Raszky z organizace E-bezpečí.  Získali informace o RESCU CAMPU, který se letos poprvé konal v našem kraji pro dorostence jako příprava pro vstup do jednotek sboru.

Prostor byl věnován i obecným podmínkám pro práci s kolektivem, zaměření celoroční činnosti, užitečným internetovým odkazům a informačním kanálům. Zásady první pomoci při nám připomněla Jarmila Rozkydalová.

Čas se našel i na sdílení vzájemných zkušenosti, nápadů a tipů.

Pevně věříme, že získané informace nevedly jen k získání nebo obnovení potřebné kvalifikace, ale vedoucí je  i prakticky využijí při činnosti s dětmi.

Poděkování patří všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a hladkém průběhu školení a SDH Morkovice za zapůjčení materiálu.

Odborná příprava vedoucí kolektivů byla spolufinancována z dotace MŠMT.

Fotogalerie

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému