okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Okresní kolo hry Plamen a soutěží dorostu 2022
17.05.2022 - autor: Jarmila Zapletalová

Ve dnech 14. a 15. května se uskutečnila  na fotbalovém stadioně v Chropyni okresní kola hry Plamen a dorostu. Soutěže proběhly po dlouhé, dvouleté pauze, která byla způsobena situací kolem onemocnění COVID-19.
Úvodního nástupu se v sobotu zúčastnila i starostka města Chropyně, Ing. Věra Sigmundová, díky jejíž přízni se do Chropyně opakovaně vracíme.

Ve hře Plamen se ročníku 2021/2022 zúčastnilo 7 kolektivů mladších žáků a 14 kolektivů starších žáků. V sobotu se po trochu rozpačitém a pomalém začátku, kdy dva roky pauzy byly znát, soutěže hry Plamen brzy rozběhly ve svém obvyklém tempu. Děti předvedly své dovednosti v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4x60 m s překážkami, štafeta požárních dvojic a požárním útoku. Děti soutěžily s velkou chutí a na jejich výkonech to bylo vidět. Také je nutno podotknout, že se řídily pokyny rozhodčích a organizátorů a během celého dne nedošlo k žádnému nedorozumění. Po sečtení výsledků byli na závěrečném nástupu odměněni podle umístění všichni soutěžící. První tři kolektivy kategorie starší si převzali i přihlášku do krajského kola hry Plamen, které se bude konat 11. 6. 2022 v Horní Lidči.

V neděli se na stadionu sešli dorostenci, aby i oni poměřili své síly v okresním kole. Soutěže se zúčastnilo 21 dorostenek a dorostenců jednotlivců, kategorie mladší, střední a starší a jedno družstvo dorostenek. Protože družstvo bylo jen jedno, proběhly jen disciplíny běh na 100 m s překážkami, test požární ochrany a u jednotlivců dvojboj. Také dorostenci během celého dne byli velmi disciplinovaní a soutěž proběhla ve velmi klidné a pohodové atmosféře, stejně jako v sobotu. Všichni soutěžící se sešli po skončení soutěže a sečtení výsledků na závěrečném nástupu. Každý si odnesl nějakou věcnou cenu, první tři z každé kategorie i přihlášku do krajského kola, které se bude konat 12. 6. 2022 v Horní Lidči.

Na závěr je třeba poděkovat městu Chropyně za zapůjčení stadionu, všem organizátorům za přípravu soutěží, technické četě SDH Chropyně za vzornou spolupráci a samozřejmě všem soutěžícím, vedoucím a rozhodčím.

Foto sobota 14. května 

Foto neděle 15. května 


Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému