okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Soutěžní víkend MH v Chropyni
14.05.2023 - autor: Jitka Krylová, Vladimíra Slováčková

Okresní kolo hry Plamen, dorostu a 60 m překážek ve dnech 13. – 14.5.2023

 

Uplynulý víkend se nesl v duchu okresních kol soutěží mladých hasičů.

V sobotu 13.května  proběhlo na  stadionu v Chropyni okresní kolo hry Plamen. Ve sportovních disciplínách se utkalo 10 družstev mladších a 8 družstev starších mladých hasičů.
Na ranním nástupu závodníky přivítal starosta města Chropyně Mgr. Michal Vlasatý a náměstek starosty Okresního sdružení SH ČMS Kroměříž  Jaroslav Kutra.
Po pátečním dešti se počasí umoudřilo a tak hned po nástupu se naplno rozběhlo soutěžní klání, které zahájila disciplína  400 m štafetový běh s překážkami CTIF. Po bleskové přestavbě drah se závodilo ve štafetě 4x60 m.  Po ní následovala štafeta požárních dvojic a nakonec proběhly požární útoky.  Tři nejlepší družstva starších žáků budou náš okres reprezentovat na krajském kole, které proběhne 10.6.2023 v Hulíně.
Na tomto místě patří velké, ale opravdu velké poděkování hasičům z SDH Žalkovice a Kroměříž za přistavení cisteren s vodou. Při zajištování soutěže  došlo ke komunikačnímu šumu a my byli bez vody.  DÍKY MOC  ZA POCHOPENÍ A PODPORU mladých !

Neděle 14. května  začala slunečným počasím a soutěží dorostu. Letos se do soutěže nepřihlásilo žádné družstvo a tak proběhly pouze disciplíny pro jednotlivce a to 100 m překážek a běh na 100 m s PHP. Z každé kategorie mladších, středních a starších dorostů se tři nejlepší zúčastní krajské soutěže dorostu v Hulíně 11.6.2023.

Po soutěži dorostenců následovala soutěž jednotlivců mladých hasičů v běhu na 60 m překážek. Jelikož se zhoršilo počasí a začalo pršet,  probíhala soutěž netradičně  bez slavnostního nástupu a ve velmi rychlém tempu, což bylo náročné nejen pro závodníky ale hlavně pro jejich trenéry.  Všichni toto tempo zvládli na jedničku. Osm nejlepších závodníků z každé kategorie postupuje do krajského kola „šedesátek“,  které se uskuteční na atletickém stadionu v Kroměříži dne 2.9.2023.

Všem postupujícím do krajských kol držíme palce.

Velké poděkování patří nejen všem soutěžícím a jejich trenérům, ale i městu Chropyně, které nám každý rok poskytuje zázemí místního stadionu. Obrovské poděkování si zaslouží technická četa tvořená členy  Sboru dobrovolných hasičů Chropyně. Od pátečního odpoledne až do nedělního podvečera věnovali svůj volný čas této soutěži o odvedli jako každý rok vynikající práci.  Další velké poděkování si zaslouží všichni rozhodčí, členové pořádající Odborné rady mládeže a za vzornou přípravu celé soutěže kancelář Okresního sdružení SH ČMS Kroměříž, jmenovitě Jitka Krylová.

 

DĚKUJEME !

 

za odbronou radu mládeže OSH ČMS Kroměříž

Vladimíra Slováčková


Foto z akce
Přiložené soubory / dokumenty Přiložené soubory / dokumenty:
Přiložený soubor Chropyne 13.a14.5.2023.xlsx
Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému