okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Školení vedoucích kolektivů MH 2023
03.10.2023 - autor: Vladimíra Slováčková, Tomáš Zapletal

Ve dnech 23. a 24.9.2023 proběhlo školení vedoucích kolektivů mladých hasičů na Skavsku.

Školení bylo zaměřeno na plnění všeobecně vzdělávací části hry Plamen, ale také si vedoucí připomněli požární útok CTIF. Sobotní dopoledne bylo věnováno hlavně teorii, jelikož venku panovalo nevlídné deštivé počasí. Jakmile déšť ustal, vyzkoušeli si všichni venku, jak tuto disciplínu trénovat i bez předepsaného vybavení. Praktická část programu školení byla také věnována brannému závodu, který je od letošního ročníku novou postupovou soutěží a má také nová pravidla. Prakticky si vedoucí vyzkoušeli i základy cvičebního řádu.

Teoretická část byla věnována také zdravovědě, psychologii, pedagogice, hasičskému minimu, podmínkám dotací, bezpečnosti práce s nářadím, plnění odznaků odborností, směrnici činnosti s kolektivy mladých hasičů a vedení kronik.

Proběhla i prezentace rescuecampu formou videí a fotografií. Jirka Chlápek srovnal uplynulé ročníky a zhodnotil, že kvalita rescuecampu se každým rokem zvyšuje a získané zkušenosti jsou pro budoucí členy JSDH velmi přínosné zejména díky úzké spolupráci s ZHS Zlín.                             

Došlo i na vyhodnocení kronik, jejichž vedení je podmínkou pro účast na okresním kole závodu hasičské všestrannosti a brannosti.

Nezbytným testem znalostí vedoucího MH prošli všichni účastníci školení úspěšně.

Nad průběhem celého školení bedlivě dohlížel náš kontrolní orgán, Jaroslav Kutra, náměstek starosty OSH Kroměříž pro mládež.

Velké poděkování si zaslouží hosté Andrea Savčáková (psychologie), Kristina Krejčí (dotace), Lenka Stojanová (pedagogika), Marek Sýkora (hasičské minimum) a Michal Sedlář (zdravověda) za poutavé a přínosné přednášky.

Zároveň děkuji všem členům Odborné rady mládeže a Jitce Krylové z OSH Kroměříž za přípravu a realizaci celého školení.

Poděkování také patří Agrodružstvu Morkovice za přípravu výborných obědů a večeře.

Moc děkuji i všem vedoucím za jejich hojnou účast a pozornost.
Akce byla částečně financována z prostředků dotace MŠMT !

 

Za odbornou radu mládeže

Vladimíra Slováčková

Foto z akce 

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému