okresní sdružení hasičů KROMĚŘÍŽ

Webové adresy stránek Sborů dobrovolných hasičů na Kroměřížsku naleznete v odkaze:  SDH a okrsky patřící k OSH KM

Aktuality
Okresní kola soutěží mladých hasičů a dorostu
20.05.2024 - autor: Vladimíra Slováčková

Na víkend 18. a 19. května 2024 připravili Okresní odborná rada mládeže při Okresním sdružení hasičů Kroměříž, kancelář Okresního sdružení hasičů Kroměříž a Sbor dobrovolných hasičů v Chropyni okresní kola soutěží hry Plamen, soutěží dorostu a běhu na 60 m s překážkami.

 

Na městský stadion v Chropyni se v sobotu ráno sjeli mladí hasiči  z celého okresu, aby si poměřili síly v disciplínách hry Plamen a ti starší bojovali i o postup do krajského kola, které se uskuteční dne 8. června 2024 v Uherském Hradišti. Na krajském kole náš okres budou reprezentovat mladí hasiči ze Žeranovic, Morkovic a Kroměříže.

 

Odpoledne patřilo dorostencům. Jelikož se přihlásilo jen jedno družstvo dorostenek, tak se splněním disciplíny běhu na 100 m překážek kvalifikovaly na krajské kolo, které se uskuteční 9. června v Uherském Hradišti. Z celkového počtu 25 dorostenců a dorostenek budeme na krajském kole držet pěsti sedmi dorostenkám a čtyřem dorostencům v soutěži jednotlivců.

 

Sobota patřila opět mladým hasičům, tentokrát v samostatné postupové soutěži v běhu na 60 m s překážkami. Všichni ukázali bojovného ducha a nejlepší výkony poslaly z každé kategorie devět soutěžících do krajského kola, které je čeká 1.9.2024 v Uherské Brodu.

 

Děkujeme všem soutěžícím, jejich trenérům a fanouškům za účast. Vaši účast krásně vystihla slova náměstka starosty okresního sdružení, pana Jaroslava Kutry: „Není Vás moc, ale za to samí dobří.

Velké poděkování si zaslouží technická četa již tradičně složená z členů SDH Chropyně, Jaroslav Kutra starší i mladší a Zdeněk Solanský za zajištění a dovoz překážek a v neposlední řadě členové SDH Žalkovice a Hulín za zajištění vody na požární útoky. Velké díky také patří rozhodčím, členům odborné rady mládeže a pracovnici kanceláře OSH Kroměříž, paní Jitce Krylové za přípravu celé soutěže. Děkujeme také městu Chropyně, které nám už několik let poskytuje stadion a jeho zázemí.

 

Všem, kteří postoupili do krajských kol přejeme co nejlepší výkony a postup do nejvyššího republikového kola.

 

Byl to příjemně strávený víkend.

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.  -  běží na redakčním systému