|
Okresní kolo hry Plamen a dorostu a soutěž Okresní šedesátky
Třetí květnový víkend již tradičně hostil fotbalový stadion v Chropyni soutěže mladých hasičů pořádané Okresním sdružením hasičů Kroměříž. V loňském roce nás potrápila zima a letos se k ní přidal i déšť. Zkrátka lidové pranostiky se vyplnily a svému jménu dostáli jak ledoví muži, tak i Žofie. To však mladé hasiče neodradilo a v hojném počtu se pustili do soutěžního klání ve sportovních disciplínách hry Plamen. V kategorii mladších se nejlépe dařilo sportovcům z Roštění, kteří se umístili na třetím místě, druhou příčku obsadilo družstvo z Kroměříže a pohár za první místo získalo družstvo z Kyselovic. V kategorii starších patří třetí místo mladým hasičům z Morkovic, druhé družstvu z Počenic a nejlépe se dařilo Žeranovicím. Všechna tři družstva náš okres budou reprezentovat na Krajském kole hry Plamen, které proběhne letos na stadionu v Hulíně 13.6.2026. Tímto zveme všechny příznivce požárního sportu mládeže, aby je přišli povzbudit.
Sobotní odpoledne již patřilo dorostencům. Do soutěže dorostu se přihlásila jen dvě družstva dívek z Morkovic a Rychlova. Během na sto metrů překážek se holky kvalifikovaly na krajské kolo dorostu v Hulíně 14.6.2026. V disciplínách jednotlivců, tj. v běhu na sto metrů překážek a běhu na sto metrů s PHP náš okres na krajském kole v Hulíně budou reprezentovat tři závodníci z každé kategorie. Družstvům i jednotlivcům držíme ji palce a přejeme postup na Mistrovství ČR.
Obě soutěže končily ve večerních hodinách a někteří závodníci se zúčastnili obou, byl to pro ně i jejich trenéry a fanoušky nepochybně velmi náročný den. Ale ani to některé z nich neodradilo a přes nepříznivou předpověď počasí přijeli do Chropyně i v neděli po obědě, aby si zaběhli v druhé soutěži seriálu Kroměřížských šedesátek, kterou tentokrát pořádala Okresní odborná rada při okresním sdružení hasičů Kroměříž. Opět to byla přehlídka krásných výkonů a již se na všechny závodníky těšíme na další soutěži pořádanou SDH Kyselovice.
Všem závodníkům, jejich trenérům, rodičům a dalším příznivcům, kteří je přišli podpořit i v letošním nevlídném počasí patří obrovské uznání, jste skvělí!!! Děkujeme městu Chropyně, že již několik let můžeme soutěže pořádat právě na jejich stadionu. Obrovské poděkování patří technické četě tvořené členy SDH Chropyně, která od pátečního odpoledne do nedělního večera zajišťovala rozmístění, zajištění a úklid překážek a dalšího materiálu na stadionu. Velké díky patří též rozhodčím, kanceláři OSH, starostovi OSH, obsluze časomíry a členům odborné rady mládeže, kteří se na přípravě a průběhu soutěže nemalou měrou podíleli.
Ještě jednou obrovské DÍKY, jste všichni velcí srdcaři !!!! |